Tags

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Letos se bo v Ljubljani odvijal že 56. JAZZ FESTIVAL LJUBLJANA. Festival bo potekal med 1.7. in 4.7.

Vstopnice so že naprodaj – LINK

Spremljaj JAZZ FESTIVAL LJUBLJANA: Domača stran, Facebook

JAZZ FESTIVAL

FILMI NA 56. JAZZ FESTIVAL LJUBLJANA:

FINDING FELA – 29.6.(20.30) & 3.7. (11.00) – KOSOVELOVA DVORANA

ČAS ZA IMPROVIZACIJO – 30.6 (20.30) & 4.7. (12.00) – KOSOVELOVA DVORANA

PROGRAM 56. JAZZ FESTIVAL LJUBLJANA:

SREDA 1.7.:

18.00 – Flat Earth Society: Homage to Mr Zappa – Don’t worry, Frank is dead anyway (Belgija) – KLUB CD

Peter Vermeersch, skladbe, vodja, klarinet; Benjamin Boutreur, altovski saksofon; Berlinde Deman, tuba; Bruno Vansina, baritonski saksofon, flavta; Michel Mast, tenorski saksofon; Stefaan Blancke, pozavna; Marc Meeuwissen, pozavna; Bart Maris, trobenta; Luc Van Lieshout, trobenta; Peter Vandenberghe, klavir in klaviature; Kristo Roseeuw, kontrabas; Teun Verbruggen, bobni, tolkala; Pierre Vervloesem, kitara; Tom Wouters, vibrafon, klarinet

20.30 – SVETOVNA PREMIERA: Kristijan Krajnčan Project: Hidden Myth (Slovenija, Nemčija, Romunija) – Velika sprejemna dvorana CD

Kristijan Krajnčan, bobni, čelo, skladbe, vodja; Žiga Krajnčan, Gašper Kunšek, plesalca; George Dumitriu, kitara, violina, živa elektronika; Franz von Chossy, klavir, sintetizator; Alex Simu, basovski klarinet; Zbor KGBL z dirigentom Ambrožem Čopijem; Milan Dekleva, pesmi, besedila

22.00 – KUU! (FINSKA, NEMČIJA, SRBIJA) – KLUB CD

Jelena Kuljic, glas; Kalle Kalima, kitara; Frank Möbus, kitara; Christian Lillinger, bobni

ČETRTEK 2.7.

19.30 – Carate Urio Orchestra (Belgija, Danska, Irska, Španija,Francija,Islandija) – LINHARTOVA DVORANA

Joachim Badenhorst, saksofon; Eirikur Orri Olafsson, trobenta; Pascal Niggenkemper, kontrabas; Brice Soniano, kontrabas; Frantz Loriot, viola; Nico Roig, kitara; Sean Carpio, kitara, bobni

21.00 – James Blood Ulmer (ZDA) – LINHARTOVA DVORANA

James Blood Ulmer, kitara, glas

22.30 – SVETOVNA PREMIERA: Craig Taborn & Mats Gustafsson Duo (ZDA, Švedska) – KLUB CD

Craig Taborn, klavir; Mats Gustafsson, saksofon

PETEK 3.7.

16.00 Vitja Balžalorsky (Slovenija)  – ŠTIHOVA DVORANA

Vitja Balžalorsky, kitara, efekti, analogna elektronika

17.00 –  Evan Parker/Joe Morris/Nate Wooley (Velika Britanija, ZDA) – ŠTIHOVA DVORANA

Evan Parker, saksofoni; Joe Morris, kitara; Nate Wooley, trobenta, trobenta

19.30 – Terje Rypdal & Big Band RTV Slovenija feat. Ståle Storløkken; z dirigentom Lojzetom KrajnčanomKRIŽANKE

20.30 Igor Bezget (Slovenija) – KRIŽANKE

Igor Bezget, kitara

22.00 – Sly & Robbie meet Nils Petter Molvaer  (Jamajka, Norveška) – KRIŽANKE

Sly Dunbar, bobni; Robbie Shakespeare, bas; Nils Petter Molvaer, trobenta; Eivind Aarset, kitare; Vladislav Delay, živo vzorčenje

23.30 – Dans Dans (Belgija) – KLUB CD

Bert Dockx, kitara; Lyenn, bas; Steven Cassiers, bobni

01.00 – Jü & Kjetil Møster (Madžarska, Norveška) – KLUB GROMKA

SOBOTA 4.7.

15.00 – SVETOVNA PREMIERA:Dre Hočevar Quartet feat. Joe Morris, Pascal Niggenkemper & Nate Wooley (Slovenija, ZDA, Francija, Nemčija) – KLUB CD

Dre Hočevar, bobni, skladbe; Joe Morris, kitara; Pascal Niggenkemper, kontrabas;  Nate Wooley, trobenta

16.00 – Carlos Bica Azul (Portugalska, Nemčija, ZDA) – KLUB CD

Carlos Bica; kontrabas; Frank Möbus, kitara; Jim Black, bobni

20.00 – Fire! Orchestra (Švedska, Danska) – LINHARTOVA DVORANA

Mats Gustafsson, tenorski saksofon, slide saksofon, živa elektronika; Johan Berthling, el. bas idr.; Andreas Werliin, bobni idr.; Mariam Wallentin, glas, kitara, tolkala; Sofia Jernberg, glas; Anna Högberg, altovski, baritonski saksofon; Mette Rasmussen, altovski, baritonski saksofon; Lotte Anker, altovski, tenorski saksofon; Jonas Kullhammar, basovski saksofon, dvojni saksofon, slide saksofon; Goran Kajfeš, kornet, slide trobenta; Niklas Barnö, trobenta; Mats Äleklint, pozavna, orglice; Per-Åke Holmlander, tuba, cimbasso; Hild Sofie Tafjord, francoski rog, elektronika; Andreas Berthling, elektronika; Finn Loxbo, kitara idr.; Julien Desprez, kitara; Martin Hederos, klaviature, violina; Mads Forsby, bobni, elektronika

21.30 – Diogo Nogueira & Hamilton de Holanda: Bossa Negra (Brazilija) – VELIKA SPREJEMNA DVORANA CD

Diogo Nogueira, glas; Hamilton De Holanda, mandolina; Thiago de Serrinha, tolkala; André Vasconcelos, bas

23.00 – Mette Rasmussen & Chris Corsano (Danska, ZDA)

Mette Rasmussen, altovski saksofon; Chris Corsano, bobni

24.00 – Elephant 9 with Reine Fiske (Norveška, Švedska) – KLUB CD

Ståle Storløkken, klaviature; Nikolai Eilertsen, bas; Torstein Lofthus, bobni; Reine Fiske, kitara